Mi Dhe Flake Mallit Tim Testo

Testo Mi Dhe Flake Mallit Tim

E kujtoj me mall ndjenjen ne agima do tkem ty valle lule nperqafim
si zane mali je trupin si selvi synin zjarr e ke buzen si qershi

haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres

n'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

lulja jote per ty sonte jam une
dashnija jone spo du me pas fund
malli mu m'ka marre sa shume sa shume
se dashnine per ty se gjej une askund
malli mu m'ka marre sa shume sa shume
se dashnine per ty se gjej une askund

haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres

n'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri
dua vepra dhe jo vetem fjale
zemra ime do dashuri mor djale
po te lutem mos me thuaj fjale kot e kot
m'jep dashuri e jo vetem lote
po te lutem mos me thuaj fjale kot e kot
m'jep dashuri e jo vetem lote

haj mi dhe flake o mallit tim
trendafil i mulu me ves
ne kete nate o pa agim
puthjen tande po e pres

n'prehnin tim nuk ke pikllim
do te shkrihem n'dashuni
eja t'pres me padurim
te jetojme sa jemi t'ri

malli mu m'ka marre sa shume sa shume
se dashnine per ty se gjej une askund